A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) javította Magyarország idei és jövő évi gazdasági teljesítményére vonatkozó előrejelzését. Ezt Magyarország újabb elismerésének tartja a költségvetési bizottság fideszes alelnöke.
Gazdasági kitekintésében az OECD az idén 0,5 százalékos növekedésre számít az eddig várt 0,1 százalékos zsugorodás helyett, míg a jövő évre vonatkozó gazdaságnövekedési becslését 1,2 százalékról 1,3 százalékra növelte Magyarország esetében. Az Index azt írja, hogy a szervezet jelentésében ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy egy esetleges további jegybanki kamatcsökkentés a forint árfolyamgyengülésének a kockázatával járhat. Ugyanígy veszélyként értékelték a jegybank által tervezett hitelprogramot, amelynek keretében az MNB nulla százalékos kamattal folyósít majd pénzforrást a pénzintézeteknek, a kis- és közepes vállalkozásoknak nyújtott hitelezés élénkítésére.
„A magyar embereknek minden oka megvan a bizakodásra, hiszen elérkezett Magyarország napja, amikor már nem lehet elvitatni az itt élő emberek teljesítményét” – írta az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében Puskás Imre, a parlament költségvetési bizottságának kormánypárti alelnöke. A kormányváltás óta nő a foglalkoztatottak száma, egyre több segítséget kapnak a hazai vállalkozások, és rekordmennyiségű tőke érkezett Magyarországra – sorolta a fideszes politikus, hozzátéve, hogy a magyar emberek nettó bérei és nyugdíjai az infláció fölött emelkedtek, csökkennek a családok terhei, és negyven éve nem volt olyan alacsony az infláció, mint most.
Puskás Imre szerint minden területen sorra érkeznek a visszaigazolások arról, hogy a magyar emberek jól tették, amikor véget vetettek „a Gyurcsány-Bajnai-kormányok szélsőséges és veszélyes gazdaságpolitikájának”.